Kenia idzie jak Rosja? Nawet wtedy, gdy współpracują z dopingiem, mówi szef komisji WADA

chmury Dopingowe wyjątkiem Rosji coraz częściej pobierając z kenijskich sportowców. Według szefa komisji śledczej do Światowej Agencji Antydopingowej WADA Dick Pound obszernych raportów na temat praktyk dopingowych wyjaśnia, że ​​szczególnie w dyscyplinach wytrzymałościowych w Kenii systematycznie podjęły zakazanych substancji.

Nie są również informacje o zasięgu dopingu, Federacja lokalne lekkoatletyczny ale że jego szef Isaiah Kiplagat zaprzeczyć. Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych IAAF ogłosiła, że ​​sytuacja w Kenii jest dedykowany od marca. „Jest oczywiste, że Kenia zostały wykorzystane wiele metod wsparcia”, powiedział Pound.

Po opublikowaniu raportu przez WADA niezależną komisję śledczą pod przewodnictwem Pound, IAAF czasowo wyłączone z ich szeregów Rosja.Rosyjscy sportowcy, ponieważ nie mogą konkurować na arenie międzynarodowej.

„Jest oczywiste, że sukces tej pozostających w kraju (Kenia) w wielu przypadkach przyczyniło się do dopingu”, powiedział Pound. „Każdy biegacz w Kenii powinny być zainteresowane i WADA sytuacja ta zostanie wypłacona,” powiedział.

Problemy Afryki uprawnienia długodystansowych już wskazano w ubiegłym tygodniu były słynny biegacz, i Prezes Narodowego Komitetu Olimpijskiego Keni Kipchoge Keino i jego słów potwierdza funt. Keino że kenijskich sportowców są również zagrożone wykluczeniem z igrzysk w Rio de Janeiro, gdzie państwo nie zmienia podejście do walki z dopingiem.

Rząd natychmiast zareagował poprzez aktywację Agencja Antydopingowa, która WADA w Kenii po raz pierwszy o nazwie dłużej w 2012 roku.Agencja ponieważ istniała, ale tylko na papierze.

Kenia jest również podejrzenie, że pozytywne testy, takie jak Rosja zamiatany pod dywan, według niepotwierdzonych informacji miał je od 2001 roku będzie 77. Detektywi badają pod zarzutem Kiplagat korupcji, między innymi, byli przesłuchiwani i wiceprezes David Okeyo i byłego pokladník Joseph Kinyua, który podobno otrzymał miliony dla ochrony dopingu. Wszystko etyka komisja bada IAAF.

Pound uważa, że ​​nowy prezydent IAAF Sebastian Coe jest człowiek we właściwym miejscu i z kryzysem dopingu w lekkiej atletyce na osiedlenie się.Także jego poprzednik Lamine Diack z Senegalu, jest badana za branie łapówek od pokrycia dopingu. „To nie będzie (COE) będzie łatwe, ale organizacja Igrzysk Olimpijskich w Londynie okazał się być dobrym menedżerem”, powiedział Pound.

Zarządzanie Kenii lekkoatletycznych w ARD dokumentu oskarżonej o pokrycie dopingu i przekupstwa na niższy kara za grzesznikami trenera Pawła Kibet Simbolei, które w jego słowach krótko po raporty transmisji grożono śmiercią. „Jego oskarżenia są bezpodstawne,” powiedział szef kenijski lekkoatletyka Isaac Mwangi.

kenijskich sportowców były na tegorocznych Mistrzostwach Świata w udanej wyprawie Pekinu z 16 medali, w tym siedem złotych. Tradycyjnie zbierane nie skończy, ale również w rzucie oszczepem.W ciągu ostatnich trzech lat było 35 dopingu pozytywne wyniki kenijskich sportowców, a oni płacą obecnie za doping piętnastu zwycięzców w tym potrójnym maratonie w Bostonie Rita Jeptoové.