Po powrocie do domu musisz wyjaśnić dziecku

1

Dzieciak powinien wiedzieć, że jego lud zawsze będzie go chronił.

* Jeśli dziecko zostaje zbesztane przez nieznajomego, spokojnie poproś go, aby już nie komentował Twojego dziecka. W końcu jesteś rodzicem i sam wiesz, jak rozwiązywać takie pytania i jak komentować.

* Powiedz mi, że nie akceptujesz dyskusji o zachowaniu dziecka z nieznajomymi. W końcu trzyletnie dziecko nie jest jeszcze w pełni świadome swoich działań.

– Po powrocie do domu musisz wyjaśnić dziecku, jego krzywdę, w języku dostępnym dla jego wieku. Trzeba go wspierać i sprawić, by uczył się na tym incydencie, właściwej lekcji.

– Aby uniknąć takich sytuacji u trzylatków i dzieci w różnym wieku, należy starać się je odtwarzać, wymyślać lekcje na placu zabaw i często przypominać o zasadach zachowania wśród dzieci i dorosłych.

– I nie możesz ukarać dziecka, zakaz grania z rówieśnikami. Doprowadzi to do niskiej samooceny i niezrozumienia sytuacji. Jest zły i może nawet gorzej zachowywać się z dziećmi.

– Pamiętaj, że jeśli dziecko nie wie, co robić, a rodzic nie zwraca na niego uwagi, zrobi wszystko, co wydaje się zabawne, aby przyciągnąć uwagę innych, nawet z płaczem i drżeniem. W rezultacie pojawiają się takie konflikty.

Według wielu ekspertów karmienie piersią dziecka przez ponad 15 miesięcy może prowadzić do złożonych konsekwencji dla matki dziecka i samego dziecka. Oczywiście mleko matki jest cennym i niezbędnym produktem dla noworodka. Zawiera wiele przydatnych i składników odżywczych, które stymulują wzrost dziecka, poprawiają jego układ odpornościowy i pomagają poprawić jego zdrowie.
Dlaczego nie można karmić piersią przez długi czas?

Większość ekspertów zgadza się, że wszystko jest dobre z umiarem iw określonym czasie. Mleko matki jest szczególnie pożywne i zawiera podstawowe składniki odżywcze tylko w pierwszym roku karmienia. W końcu roczne dziecko może już jeść i otrzymywać wszystko, co jest niezbędne, przez jedzenie. Więcej artykułów na ten temat baby.