Spędzić wieczór w spokojnych zabawnych grach

3

Ponieważ dziecko stale potrzebuje bliskości matki, jest ona pozbawiona możliwości pełnoprawnego seksu i relaksu z ukochaną osobą. Wszystko to powoduje nieodwracalną szkodę dla zdrowia i stanu psychicznego długiej karmiącej matki.

Aby „odstawić dziecko od karmienia piersią”, należy wybrać czas, w którym matka nie pracuje i jest zajęta ważnymi sprawami, ponieważ dziecko może być kapryśne przez kilka dni w ciągu dnia i nocy.

Aby dziecko mogło spać w nocy przez długi czas i spokojnie, bez pytania o piersi, konieczne jest:

– wieczorem dobrze jest karmić go pożywnym pokarmem;

– prawidłowo wymień w ciepłej kąpieli;

– spędzić wieczór w spokojnych zabawnych grach;

– Mama nie jest zdenerwowana, aby nie przekazać dziecku jej niespokojnego stanu.

Zazwyczaj zasady te pomagają w krótkim czasie odmówić karmienia piersią i bez konsekwencji dla matek i dzieci.

Każdy, nawet najbardziej pokojowy rozwód, wywołuje u dzieci wstrząs i nieporozumienia, często powodując stres i frustrację. Rzeczywiście, w ich świecie nastąpiły nieodwracalne zmiany, życie w jednej chwili zmieniło się i nie będzie już więcej, drogi i ukochany ojciec. A jeśli ktoś nowej matki byłby za to winien, to ich nienawiść do niego mogłaby być z góry ustalona. Nawet gdyby pojawił się po rozwodzie, dzieci będą go postrzegać jako bardzo trudne, raczej negatywne.

Jak prawidłowo mówić dzieciom o pojawieniu się nowego mężczyzny po rozwodzie z ojcem?

Co powiedzieć dzieciom, aby zrozumiały, że nie położyłeś kresu życiu osobistemu i możesz mieć nowego człowieka? Więcej artykułów na ten temat baby.

Dzieci mają inną reakcję na pojawienie się nowego mężczyzny: ktoś jest zły, a ktoś może zaprzyjaźnić się i być z nim w ciepłym związku. Większość dzieci niezupełnie rozumie znaczenie słów: „Mogę mieć innego człowieka”.

Nastolatka w wieku 14 lat, już całkiem dorosła i potrafiąca zrozumieć podstawowe znaczenie tych słów, a dziecko jest przedszkolakiem lub uczniem elementarnych ocen, potrzebuje wyjaśnień. I najlepiej powiedzieć, że masz przyjaciela, z którym się spotykasz.

Dzieci w wieku gimnazjalnym mogą być zainteresowane Twoją rozrywką i muszą zachować ostrożność w sformułowaniu nowego mężczyzny.