W Monte Carle hiszpański Ferrer – Nadal

Monte Carlo. Tytuł w singlu w prestiżowym turnieju w Monte Carle jak w sezonach 2005 – 2010 uzyskano hiszpański tenisista. Pytanie przed niedzielnym finałem, czy po raz siódmy z rzędu będzie Rafael Nadal.

Lider światowych rankingach w walce o tytuł zmierzonych sił z rodakiem David Ferrer. Mimo to, w soboty przez przezwyciężenie Brit Andy Murray (4) trzeciego stosowane jako 6: 4, 2: 6, 6: 1.Przeciwko mieszkaniec Dunblane Szkocji ma teraz bilans 10: 4 w trzech setach i pokonać go w listopadzie w półfinale „konkurencji” Mistrzostw ATP World Tour Finals na twardym podłożu w londyńskiej O2 Arena.

czwarty gracz “pająka” Ferrer (6) w otworze Consulting Semifinal w sobotę z Austriaków Jurgen Melzer (9) w sposób przekonujący 6: 3, 6: 2, w szczególności ze względu na przemienienia czterech brejkbalov podczas Quarterfinal zwycięzcą Szwajcar Roger Federer wziął tylko jeden z dziewięciu opcji, aby przenieść usługę.

Dvadsaťštyriročný Malorčan Nadal utrzymywane w grach równowaga między Ferrera 11: 4 i niewątpliwie wchodzi z ambicji odwzajemnić do szokującej porażce Clay “Hardová” Melbourne Grand Slam Australian Open 2011.Na glinie z tym przeciwnikiem wyciągnął krótki koniec tylko raz, a już sezonie 2004 w Stuttgarcie. W ubiegłym roku w półfinale w Monte Carle złamał 29-letni obecnie Valencijčana 6: 2, 6: 3 miejsce

Nadal posiada łącznie dla statystyk turniej dla 38: 1, przy czym sukces premiera zapasy zdobył przeciwko Karol Kucera. W Monte Carle tej pory nie tylko wtedy, gdy lokalny zadebiutował w 2003 roku w trzeciej rundzie przeciwko argentyńskiej Guillermo Coria (2004 nieobecny). Na glinie ostatni przegrał w rundzie Roland Garros w 2009 roku Szwed Robin Soderling.Ostatni rok był najlepszy bilans 22: 0-ty

Finalista koniec roku “Wybór” Mistrzostwa ATP World Tour Finals 2007 Ferrer uderzył statystyki pojedynków z Melzer na 4: 2 po dwóch miniserial niepowodzeniem. Austriacy rewanż za porażkę w trzeciej rundzie Roland Garros w 2010 roku i jesienią „tisíckového„turnieju wewnętrznego w Bercy w stolicy Francji. Ostatnich Austriaków w finale w Monako Thomas Muster pozostaje już w sezonie 1996.

Single – półfinały ATP World Tour Masters 1000 Rolex w Księstwie Monte Carle (dotacja 2,227,500 euro, glina zewnątrz):